Loading...
Documente Utile 2019-04-03T20:45:04+00:00

Lista planurilor de afaceri desemnate castigatoare

NR CRT Nume si Prenume Punctaj obtinut COD CAEN Activitate Loc.Implementare Judet Gen
1 ZDEREA CRISTINA 96.83 6201 Activitati de realizare a software-ului la comanda Techirghiol Constanta F
2 NAZARE MIRCEA MARIUS 96.16 2229 Fabricarea altor produse din material plastic Timisoara Timis M
3 MIHAI DANIEL LUCIAN 96 1412 Fabricarea articolelor de îmbracaminte pentru lucru Focsani Vrancea M
4 FLORIAN ANDREEA CRISTINA 95 6201 Activitati de realizare a software-ului la comanda Giurgiu Giurgiu F
5 LAZAR COSMINA MADALINA 94.83 4791 Comert cu amanuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet Focsani Vrancea F
6 BEJGU FLORIN 94.16 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web si activitati conexe Ploiesti Prahova M
7 LAZAR DANIEL ADRIAN 94 4719 Comert cu amanuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominanta de produse nealimentare Focsani Vrancea M
8 HORTOPAN OANA CAMELIA 93.33 5610 Restaurante Timisoara Timis F
9 FLORIAN IONUT DANIEL 90.83 6201 Activitati de realizare a software-ului la comanda Giurgiu Giurgiu M
10 SERBAN ALIN TITUS 89.5 3240 Fabricarea jocurilor si jucariilor Resita Caras Severin M
11 ALBU GESSICA 87.83 1419 Fabricarea altor articole de îmbracaminte si accesorii n.c.a. Tg. Carbunesti Gorj F
12 IVAN GABRIEL 87.83 8559 Alte forme de învatamânt n.c.a. Barlad Vaslui M
13 HAIMOVITZ OTILIA THEA 86.66 4791 Comert cu amanuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet Pitesti Arges F
14 IORDACHE ALIN 84.5 2562 Operatiuni de mecanica generala Cluj Napoca Cluj M
15 GRIGORE COSMIN CIPRIAN 84.33 1072 Fabricarea biscuitilor si piscoturilor; fabricarea prajiturilor si a produselor conservate de patiserie Giurgiu Giurgiu M
16 CRISTIAN IOAN COSMIN 83.5 1052 Fabricarea înghetatei Timisoara Timis M
17 POP ANA 81.66 2712 Fabricarea aparatelor de control si distributie a electricitatii Alba Iulia Alba F
18 FANCSALI CATIA LARISA 81.33 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prajiturilor si a produselor proaspete de patiserie Rasnov Brasov F
19 CIOBOTARU GEORGE 80.5 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prajiturilor si a produselor proaspete de patiserie Ploiesti Prahova M
20 VLONGA ALIN AUGUSTIN 79.83 4520 Întretinerea si repararea autovehiculelor Radauti Suceava M
21 GAINARU MARIA LOREDANA 79.16 8121 Activitati generale (nespecializate) de curatenie interioara a cladirilor Ramnicu Valcea Valcea F
22 MARINOIU SIMONA MARIANA 77.83 7022 Activitati de consultanta pentru afaceri si management Ramnicu Valcea Valcea F
23 ISTRATE CRISTINA TEONA 77.5 7022 Activitati de consultanta pentru afaceri si management Barlad Vaslui F
24 POP MIHAI AUGUSTIN 77.33 7112 Activitati de inginerie si consultanta tehnica legate de acestea Alba Iulia Alba M
25 KIM ROBERT 77 3831 Demontarea (dezasamblarea) masinilor si echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelor Baia Mare Maramures M
26 MANU GEORGIANA 76.83 4791 Comert cu amanuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet Ramnicu Valcea Valcea F
27 MANOLI LILIA 76.83 9604 Activitati de întretinere corporala Cluj Napoca Cluj F
28 DUMITRU MARIUS GABRIEL 76.5 4321 Lucrari de instalatii electrice Ramnicu Valcea Valcea M
29 HERMELIN CLAUDIU BRUNO 76.16 4939 Alte transporturi terestre de calatori n.c.a Brasov Brasov M
30 TOADER BOGDAN 76 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web si activitati conexe Ploiesti Prahova M
31 MORARU MIOARA 75.5 9002 Activitati suport pentru interpretare artistica (spectacole) Focsani Vrancea F
32 TRIFAN GHEORGHE 75.33 4322 Lucrari de instalatii sanitare, de încalzire si de aer conditionat Alba Iulia Alba M
33 DUTA SORINA GEORGETA 74.16 4637 Comert cu ridicata cu cafea ceai cacao si condimente Craiova Dolj F
34 RUSIN MELANIA 72.5 9602 Coafura si alte activitati de înfrumusetare Alexandria Teleorman F
35 CODREANU VASILE 72 4321 Lucrari de instalatii electrice Galati Galati M
36 GAINARU VLAD CONSTANTIN 71.83 8292 Activitati de ambalare Ramnicu Valcea Valcea M
37 MARGINA OLEG 71.66 7810 Activitati ale agentiilor de plasare a fortei de munca Giurgiu Giurgiu M
38 CRISTIAN LACRAMIOARA LAURA 71.5 5630 Baruri si alte activitati de servire a bauturilor Timisoara Timis F
39 TRIFAN VERONICA 71.5 7112 Activitati de inginerie si consultanta tehnica legate de acestea Alba Iulia Alba F
40 MOLDOVEANU NICOLETA 71.16 8121 Activitati generale (nespecializate) de curatenie interioara a cladirilor Braila Braila F
41 MOGHINA ION DRAGOS 71 4120 Lucrari de constructie a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale Baile Govora Valcea M
42 AVRAMESCU CAMELIA MIHAELA 70.5 7912 Activitati ale tur-operatorilor Pitesti Arges F
43 PETRESCU STEFAN 69.16 4333 Lucrari de pardosire si placare a peretilor Caracal Olt M
44 POPESCU MIOARA 68.66 6201 Activitati de realizare a software-ului la comanda Constanta Constanta F
45 ION DAN 68.33 6201 Activitati de realizare a software-ului la comanda Baile Olanesti Valcea M
46 LAZAR MARCEL 68.16 9001 Activitati de interpretare artistica Iasi Iasi M
47 DIMITRIU DORIS ALIDA 66.66 9604 Activitati de întretinere corporala Timisoara Timis F
48 MARINOIU CONSTANTIN 66.33 8121 Activitati generale (nespecializate) de curatenie interioara a cladirilor Baile Govora Valcea M
49 FANCSALI SAMUEL ADALBERT 65.83 5590 Alte servicii de cazare Rasnov Brasov M
50 DUTA MIRELA CRISTINA 65.66 1413 Fabricarea altor articole de îmbracaminte (exclusiv lenjeria de corp) Craiova Dolj F
51 SIMIOCENCU CATALIN 64.66 9313 Activitati ale centrelor de fitness Tulcea Tulcea M
52 BUHAESCU MIHAELA NICOLETA 63.66 4637 Comert cu ridicata cu cafea ceai cacao si condimente Braila Braila F
53 BUHAESCU GHEORGHE SORIN 63 4673 Comert cu ridicata al materialului lemnos si al materialelor de constructii si echipamentelor sanitare si de incalzire Braila Braila M
54 ILIA ENIKO 63 9602 Coafura si alte activitati de infrumusetare Brasov Brasov F
55 BANESCU ION 62.66 4321 Lucrari de instalatii electrice Rm. Valcea Valcea M
56 POPOVICI ROMAN ANA 62.66 1071 Fabricarea painii; fabricarea prajiturilor si a produselor proaspete de patiserie Piatra Neamt Neamt F
57 CARSTEA LUCIA AURELIA 61.33 9602 Coafura si alte activitati de înfrumusetare Buzau Buzau F
58 RUSIN MARIAN 60.5 4120 Lucrari de constructie a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale Alexandria Teleorman M
59 IVAN MARIAN 59.16 4520 Intretinerea si repararea autovehiculelor Calarasi Calarasi M
60 IONESCU ALEXANDRA IULIA 59 5610 Restaurante Codlea Brasov F
61 CRISTEA RARES 58.66 4120 Lucrari de constructie a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale Constanta Constanta M
62 ILIE CATALINA IOANA 57 4791 Comert cu amanuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet Giurgiu Giurgiu F
63 BOTNARI ELIZA 56.83 4761 Comert cu amanuntul al cartilor, in magazine specializate Iasi Iasi F
64 COSMA VICTOR GABRIEL 54.66 2223 Fabricarea articolelor din material plastic pentru constructii Pancota Arad M
65 VIERU GRIGORE 52.83 5630 Baruri si alte activitati de servire a bauturilor Iasi Iasi M
66 POPESCU IONELA 50 4773 Comert cu amanuntul al produselor farmaceutice, in magazine specializate Constanta Constanta F
67 STOIAN LUMINITA ANA 48.33 7990 Activitati de rezervare si asistenta turistica Ramnicu Sarat Buzau F
68 BANICA ALEXANDRU 47.5 9604 Activitati de întretinere corporala Ploiesti Prahova M
69 RUSU EUGENIU 47 4639 Comert cu ridicata nespecializat de produse alimentare, bauturi si tutun Targu Jiu Gorj M
70 GHIONEA VALENTIN MARIAN 46.66 5520 Facilitati de cazare pentru vacante si perioade de scurta durata Baia Mare Maramures M
71 CRETAN EMIL 46.16 4120 Lucrari de constructie a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale Rm. Valcea Valcea M
72 NISTOR FELICIA 44.83 1032 Fabricarea sucurilor de fructe si legume Bistrita Bistrita Nasaud F
73 ANTOCHE GABRIELA 39.66 9602 Coafura si alte activitati de infrumusetare Constanta Constanta F
74 BURDET MACEDON EMIL 34.33 4520 Intretinerea si repararea autovehiculelor Bistrita Bistrita Nasaud M
75 VERNESCU TEODOR CATALIN 32.83 6201 Activitati de realizare a software-ului la comanda Covasna Covasna M

Lista planurilor de afaceri rezerva

NR CRT Nume si Prenume Punctaj obtinut COD CAEN Activitate Loc.Implementare Judet Gen
1 TATARU LAURA MARIA 28.66 1812 Alte activitati de tiparire n.c.a. Fagaras Brasov F
2 ROIBAN IONEL 28.33 7311 Activitati ale agentiilor de publicitate Ramnicu Valcea Valcea M
3 VASIAN VICTORIA 28.16 7311 Activitati ale agentiilor de publicitate Iasi Iasi F
4 POSTICA MARIA 28 4791 Comert cu amanuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet Busteni Prahova F
5 POSTICA DIANA 28 6312 Activitati ale portalurilor web Busteni Prahova F
6 TATU ALEXANDRU 27.83 4322 Lucrari de instalatii sanitare, de incalzire si de aer conditionat Bacau Bacau M
7 DUMITRU ELISABETA 27.66 4652 Comert cu ridicata de componente si echipamente electronice si de telecomunicatii Ramnicu Valcea Valcea F
8 BACIU MARIANA 27.5 7410 Activitati de design specializat Sfantu Gheorghe Covasna F
9 CRETA GABRIEL 26 4520 Intretinerea si repararea autovehiculelor Bistrita Bistrita Nasaud M
10 COBISENCO ION 25.66 7721 Activitati de inchiriere si leasing de bunuri recreationale si echipament sportiv Iasi Iasi M
11 BORDEANU GABRIEL 25 4743 Comert cu amanuntul al echipamentului audio/ video in magazine specializate Bacau Bacau M
12 ROMAN FLORENTINA 23.83 7311 Activitati ale agentiilor de publicitate Slobozia Ialomita F
13 CIOBOTARU GEORGE CRISTIAN 23.66 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prajiturilor si a produselor proaspete de patiserie Focsani Vrancea M
14 CRISTIAN VERONICA 21.16 5630 Baruri si alte activitati de servire a bauturilor Deva Hunedoara F
15 VEDESCU BERNADIN IULIAN 20.33 8559 Alte forme de invatamant n.c.a. Calarasi Calarasi M
16 FLOREA IULIANA LOREDANA 19.83 4649 Comert cu ridicata al altor bunuri de uz gospodaresc Caracal Olt F
17 BEJAN ELENA DANIELA 19.66 8121 Activitati generale (nespecializate) de curatenie interioara a cladirilor Botosani Botosani F
18 CRETU ION 19.33 4673 Comert cu ridicata al materialului lemnos si al materialelor de constructii si echipamentelor sanitare si de incalzire Hunedoara Hunedoara M
19 BULAT SERGHEI 19.16 6201 Activitati de realizare a software-ului la comanda Iasi Iasi M
20 MUSTEATA NATALIA 18.83 6201 Activitati de realizare a software-ului la comanda Iasi Iasi F

Anunț prelungire termen trimitere plan de afaceri – 30 Octombrie

Anunț prelungire termen trimitere plan de afaceri – 25 Octombrie

Stimate doamne și stimati domni,

Vă aducem la cunoștință faptul că perioada de înscriere în Concursul de planuri de afaceri prevăzut în cadrul proiectului “Diaspora Biz”, ID 107138, a fost prelungită până pe data de 25 octombrie 2018

Data limită de înscriere, așadar, 25 octombrie 2018, inclusiv.

Vă invităm să efectuați înscrierea în concurs prin transmiterea planului de afaceri(în forma în care doriți să intre în concurs) și a Cererii de înscriere la adresa de email dedicată, planultaudeafaceri@gmail.com.

Orice cerere de înscriere în concurs primită după aceasta dată nu va fi valabilă și nu va putea fi validată.

De asemenea, vă amintim că atât planul de afaceri, cât și de înscriere trebuie să fie transmis în format pdf, jpg, sau orice alt format needitabil și să fie semnate de titular.

ATENȚIE!
Un concurent nu poate participa în concurs decât cu un singur plan de

afaceri!

Succes tuturor!

În numele echipei Diaspora Biz,

Model de cerere

Concurs de Planuri de Afaceri

Stimate doamne și stimati domni,

În vederea organizării Concursului de planuri de afaceri prevăzut în cadrul proiectului “Diaspora Biz”, ID 107138, vă invităm să efectuați înscrierea în concurs prin transmiterea planului de afaceri (în forma în care doriți să intre în concurs) și a Cererii de înscriere la adresa de email dedicată, planultaudeafaceri@gmail.com .

Data limită de înscriere este 20 octombrie 2018, inclusiv.

Orice trecere de înscriere în concurs primită dupa această dată nu va fi valabilă și nu va putea fi validată

De asemenea, vă amintim că atât planul de afaceri, cât și de înscriere trebuie să fie transmis în format pdf, jpg, sau orice alt format needitabil și să fie semnate de titular.

ATENȚIE!
Un concurent nu poate participa în concurs decât cu un singur plan de

afaceri!

Succes tuturor!

În numele echipei Diaspora Biz,

Model de cerere

Documente necesare înscriere

Pe lângă formularul de înscriere în grup țintă, pe care îl puteți completa direct în platformă aici, înscrierea în proiect se face cu următoarele documente:

  • Copie CI (copie conform cu originalul)
  • CV Europass (semnat și datat pe fiecare pagină)
  • Diplomă de studii absolvite (copie conform cu originalul)
  • Documente ce fac dovada domiciliului sau rezidenței în străinătate în ultimele 12 luni până la momentul înscrierii în grupul țintă. Dovada se va face conform documentelor descrise în Ordinul MAE nr 500 din 2016
  • Documente ce atestă experiența în domeniul în care se dorește deschiderea unei noi afaceri:
    • Copie contract de muncă/colaborare (copie conform cu originalul) SAU
    • Copie dovadă experiență antreprenorială – documente de înființare a unei societăți comerciale în străinătate, precum și prin documente care să ateste experiența specifică în domeniul în care dorește să inițieze o afacere (copie conform cu originalul)

SAU

  • Copie documente recunoscute de statul român, care să ateste absolvirea de studii de specialitate în cadrul unor instituții de învățământ superior, ori prin alte documente ce certifică absolvirea unor cursuri de scurtă durată în domeniul în care dorește să inițieze afacerea (copie conform cu originalul).

Documente ce atestă reședința

Cheltuieli eligibile

Coduri CAEN eligibile

Metodologia de informare a potentialilor membri ai grupului tinta final

Top